Wstęp: 25 zł.
Zapisy do 13 stycznia: www.nhlab.okn.edu.pl.
W głębi nowohuckich ogrodów rodzi się przyszłość odmienionego miasta. Przemiany więzi ludzi z przyrodą można śledzić w krajobrazie, kształtowanym codzienną pracą. Procesy zmian klimatycznych, demograficznych, ekonomicznych widziane w perspektywie ogrodnictwa działkowego, to punkt wyjścia do rozmowy o tym, czego potrzebuje nasze miejsce do życia. Podczas zajęć porozmawiamy między innymi o przeszłości i przyszłości miejskiego ogrodnictwa w Nowej Hucie.
Zajęcia odbywają się w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Jest to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiający wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty – od prehistorii do współczesności.
Prowadząca:
Magdalena Zych – antropolożka kultury, kuratorka, kustoszka Muzeum Etnograficznego w Krakowie, gdzie od 2009 koordynuje projekty badawcze i kreuje sytuacje współpracy naukowo-artystycznej. Dotychczas pracowała m. in. z krajobrazem miejskiej zieleni, realizując wraz zespołem projekt „dzieło-działka” (2009-2012), badała współczesne rytuały i pamięć o spornym dziedzictwie. Współautorka wystaw i publikacji. Publikuje m. in. w kwartalniku „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni” oraz w „Kontekstach”.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
- spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych;
- obowiązują zapisy na spotkanie, cena biletu: 25 zł;
- dodatkowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21.
Urszula Tłomak
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21,
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
https://www.facebook.com/NHlabOKN
|