Wstęp: 20 złotych / zajęcia. Obowišzujš zapisy przez formularz na www.nhlab.okn.edu.pl (do 24 III).
Zajęcia terenowe w ramach programu dla młodzieży i dorosłych pogłębiajšcego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesnoci. Prowadzenie: Monika Kozioł.
Podczas zajęć terenowych omówione zostanš wybrane rzeby plenerowe znajdujšce się w Nowej Hucie, niezwišzane z upamiętnieniem konkretnych osób czy wydarzeń. Będzie można poznać historię ich powstania, autorów i cechy stylowe. Opowieć osadzona zostanie w szerszym kontekcie historii rodowiska artystycznego w Nowej Hucie. Studium Dziedzictwa Nowej Huty - dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiajšcego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesnoci.
Monika Kozioł historyczka sztuki, pracownik Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, gdzie pełni funkcję Głównego Inwentaryzatora oraz redaktor naczelnej czasopisma MOCAK Forum. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Interesuje się rodowiskiem artystycznym Nowej Huty w czasach PRL-u. Autorka monografii nowohuckiej Galerii Rytm, a także opracowania dotyczšcego rzeb w przestrzeni Nowej Huty, przygotowanego w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie i Orodek Kultury im. C. K. Norwida.
Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Orodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdujš się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Orodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|