Wstęp wolny. Zapisy: https://forms.gle/ZDcf9srdQJdxkPm49
ARTzona Orodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza 21 lutego 2022 r. o godz. 17:00 do Studyjnego Kina SFINKS (os. Górali 5) na pokaz filmu Nasza młodsza siostra (2015) w reż. reż. Hirokazu Kore-eda połšczony z warsztatami filmoterapeutycznymi dla dorosłych, które poprowadzš Darek Janiczak i Karolina Nowacka. To kolejne ze spotkań filmowych realizowanych z serii POTEGA MARZEŃ w ramach projektu WYJĽTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Kino staje się punktem wyjcia do rozmów i kreatywnych dyskusji o aktualnych problemach i tematach ważnych społecznie, rozmów o emocjach, refleksji nad własnym potencjałem twórczym.
Nasza młodsza siostra reż. Hirokazu Kore-eda, Japonia, 2015, 128 min.
Opis:
Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie Jak ojciec i syn Hirokazu Kore-eda powraca z inspirowanš kinem Ozu subtelnš opowieciš o miłoci i bliskoci.
Trzy siostry mieszkajš w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadujš się o mierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadš na dalekš prowincję, aby wzišć udział w pogrzebie. Tam poznajš swojš nastoletniš przyrodniš siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszajš jš, by zamieszkała razem z nimi i postanawiajš zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częciš rodziny.
Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieć o ludziach żyjšcych w nadmorskim miecie. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszajšcš historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.
NAGRODY I FESTIWALE
MFF Cannes 2015: Konkurs Główny.
MFF San Sebastian 2015: Nagroda Publicznoci.
Nagrody Japońskiej Akademii Filmowej 2016: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepsze Zdjęcia.
POTĘGA MARZEŃ to seria warsztatów dedykowana działaniom z zakresu edukacji kulturalnej w obszarach animacji filmowej, fotografii, muzyki, teatru i filmu, o walorach arteterapeutycznych adresowana do wszystkich grup wiekowych, realizowana w ARTzonie Orodka Kultury im. C. K. Norwida w ramach projektu WYJĽTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.
WYJĽTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.
Dwuletni projekt wykorzystujšcy innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywnoci, czynnika warunkujšcego rozwój społecznoci lokalnych, rozwijanie zdolnoci artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publicznoci po czasie kryzysu wywołanego pandemiš Covid-19. W programie przedsięwzięcia znalazły się aktywnoci artystyczno-społeczne oraz interdyscyplinarne wykorzystujšce terapeutycznš moc kultury i sztuki. Dzięki realizacji zadania nasz Dom Kultury znowu stanie się miejscem spotkania ludzi o różnorodnych możliwociach i potrzebach twórczych, wrażliwych na piękno, zintegrowanych wokół wspólnego dowiadczenia ostatniego czasu, przestrzeniš bezpiecznš, pozbawionš barier w wyrażaniu własnych emocji, aktywizujšcš, rozbudzajšcš kreatywnoć.
Patroni medialni: TVP3 Kraków, Meloradio, Dwutygodnik Kraków.pl, Głos. Tygodnik Nowohucki, Kalendarz Imprez Nowohuckich, Kulturatka, Głos Seniora, Rodzinny Kraków.
Dofinansowano ze rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzšcych z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego oraz Gminy Miejskiej Kraków i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
Szczegółowe informacje:
ARTzona Orodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
|