Wstęp: 20 złotych (cena dla osób niezapisanych na cały semestr zajęć). Zapisy do 17 lutego przez formularz na stronie www.okn.edu.pl. Obowišzuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne.
Ćwiczenia w ramach programu dla młodzieży i dorosłych pogłębiajšcego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesnoci.
Podczas zajęć uczestnicy zapoznajš się z różnymi rodzajami ródeł wiedzy o dziedzictwie Nowej Huty. Prowadzšcy poleci pozycje ksišżkowe dla różnych zakresów tematycznych i wskaże w jakich bibliotekach najlepiej ich szukać. Zaprezentowane zostanš również cyfrowe repozytoria z materiałami fotograficznymi i filmowymi dotyczšcymi Nowej Huty. Uczestnicy poznajš też sylwetki badaczy zajmujšcych się Nowš Hutš i instytucje, które działajš w obszarze dziedzictwa Nowej Huty.
Prowadzenie: dr Jarosław Kla kulturoznawca, badacz, animator i menadżer kultury. Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarzšdzaniu i jakoci (UJ). Kieruje Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa w Orodku Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie, które zajmuje się dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, szczególnie w kontekcie Nowej Huty. Członek Instytutu Badań Organizacji Kultury IBOK oraz Komisji Zarzšdzania Kulturš i Mediami Polskiej Akademii Umiejętnoci. Współpracuje z różnymi instytucjami kultury i organizacjami pozarzšdowymi. Prowadzi zajęcia z zakresu zarzšdzania kulturš dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pomysłodawca i koordynator takich projektów jak Korowód Nowohucki (2016), Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie (2017), Nowa Huta architektoniczny portret miasta (2018), Nowa Huta w kulturze kultura w Nowej Hucie (2019) oraz wspólnie z Elżbietš Urbańskš-Kłapš Nowa Huta od NATURY strony (2020). Główne zainteresowania badawcze: animacja kultury, zarzšdzanie instytucjami kultury i dziedzictwem kulturowym (zwłaszcza Nowej Huty).
Studium Dziedzictwa Nowej Huty - dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiajšcego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesnoci.
Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Orodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdujš się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Orodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|