Wstęp: 20 złotych (cena dla osób niezapisanych na cały semestr zajęć). Zapisy do 17 lutego przez formularz na stronie www.okn.edu.pl. Obowišzuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne.
Wykład w ramach programu dla młodzieży i dorosłych pogłębiajšcego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesnoci.
Nowa Huta ma 16 parków miejskich. Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych kilka z nich zarówno te położone na terenie starej Nowej Huty (Ratuszowy, Szwedzki, Winiowy Sad, przy ul. Klasztornej), jak i na terenie wiejskich osiedli (w Łuczanowicach i w Wadowie). Porozmawiamy także o jednym z największych urzšdzonych terenów zieleni na granicy Nowej Huty i reszty Krakowa Parku Lotników Polskich. Spotkanie będzie okazjš do poznania ich genezy, kluczowych postaci, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych.
Prowadzenie: Elżbieta Urbańska-Kłapa animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej. Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni. Kieruje Pracowniš Animacji Ekologicznej w Orodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łšk Nowohuckich. Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i dorosłych, m.in. Młodym okiem na zieleń, Ogrody Nowej Huty, Pnšcza dla Krakowa, Łški Nowohuckie jakich nie znacie, Nowa Huta od Natury strony.
Studium Dziedzictwa Nowej Huty - dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiajšcego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesnoci.
Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Orodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdujš się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Orodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|