W 2022 roku wracamy z popularnonaukowym cyklem "Horyzonty".
Naszš gociniš będzie
tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na stałe zwišzana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie. Autorka ksišżek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan.
Często mówimy, że potrzebujemy spokoju. Równowagi. Odpoczynku. Tymczasem, jakkolwiek nie nazwalibymy tego, co ma nam pomóc odetchnšć i zadbać o własny dobrostan, stoi za tym pogodzenie się z tym, co się z nami dzieje. Nie możemy przewidzieć, jakš jakoć będzie miało kolejne dowiadczenie czy da nam przyjemnoć, satysfakcję, czy wręcz przeciwnie.
Czy jeste gotowa/gotów na tę niewiedzę?
W trakcie spotkania przyjrzymy się temu, jak godzeniu się ze sobš sprzyjajš opowieci i praktyki oparte na uważnoci, współczuciu i życzliwoci. Poznamy filozofię spokoju, budowanš na uznaniu dla cyklów natury, głębokiej ekologii i procesie mindfulness. Porozmawiamy, jak wspierać siebie w codziennoci.
Opowieć wraz z krótkimi ćwiczeniami do indywidualnego wykonania skierowana jest do osób dorosłych, które zainteresowane sš troskliwš i pełnš życzliwoci obserwacjš siebie. Zapraszamy do obecnoci na żywo lub online, sam(a) decydujesz, na ile się angażujesz w trakcie spotkania czy chcesz jedynie słuchać, czy także wykonywać ćwiczenia, rozmawiać.
tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na co dzień zajmuje się pracš z bezradnociš i sprawczociš tych, którzy pracujš bezporednio z innymi ludmi, a także ekologiš zasobów i przywództwa, praktykš uważnoci i współczucia. Stwarza przestrzeń do ćwiczenia się w nowych sposobach mylenia i działania.
Od ponad 10 lat wspiera osoby i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierajšce zespoły różnych instytucji w lepszej komunikacji. Ukończyła m.in. Laboratorium Projektowanie Kultury i studia wokół tematów uważnoci i współczucia na Uniwersytecie SWPS, proces certyfikacyjny dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy NVC (Porozumienie bez przemocy).
Zgłębia teorie i praktyki w duchu Porozumienia bez przemocy (Thom Bond, The New York Center for Nonviolent Communication) oraz podejcie do pracy z klientem w oparciu o teorię i praktyki Possibility Management. Na stałe zakotwiczona w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Autorka ksišżek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan. Praktykuje obecnoć opartš o umiar i ciszę.
Wstęp wolny
Wydarzenie hybrydowe - na żywo i online
|