Do tegorocznej edycji zaprosilimy polskich wykonawców na znak solidarnoci i wsparcia rodzimej sceny jazzowej, w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii. Wystšpiš artyci polskiej sceny jazzowej w wyjštkowym projekcie JAM SESSION z towarzyszeniem sekcji rytmicznej.
W programie jazz nowoorleański utrzymany w klimacie swingujšcego jazzu tradycyjnego, jazz latynoamerykański oraz piosenka jazzowa.
Prowadzenie: Antoni Krupa
Kierownik muzyczny: Jarek Kaganiec
Artyci: Magdalena Mędrala-wokal, Mili Morena-wokal, Antoni Krupa z zespołem FRESH BLOOD w składzie: Krystian Jaworz-instrumenty klawiszowe, Grzegorz Piećko-gitara basowa, Kasia Bobik-perkusja, duet SURREAL PLAYERS, Władek Grochot-tršbka, Jarek Kaganiec-fortepian, Janusz Nowak-puzon, Ryszard Pałka-perkusja, Grzegorz Piętak-kontrabas.
Podczas Nocy Jazzu czeka nas niespodzianka w postaci wieczoru autorskiego.
Prezentacja fragmentów ksišżki pt.: Miasto błękitnych nut czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko
.. oraz osobisty komentarz do nich w wykonaniu samego autora Antoniego Krupy.
Antoni Krupa autor, muzyk i dziennikarz muzyczny, od lat zwišzany z Radiem Kraków, prowadzi swojš opowieć dwuwštkowo. Każdy z czterdziestu czterech rozdziałów składa się z częci wspomnieniowej, autobiograficznej oraz z fragmentów wywiadów, które przeprowadził ze znanymi muzykami jazzowymi. Wywiady te były emitowane na antenie Radia Karków. Zamysłem autora ksišżki nie było napisanie usystematyzowanej historii jazzu, lecz ukazanie poczštku i rozkwitu jazzu w Krakowie, powstanie legendarnych grup, pierwszych festiwali, kształtowanie nowych nurtów. Podkrela role YMCA w popularyzowaniu jazzu w Krakowie, opowiada o okresie katakumbowym, narodzinach Zaduszek Jazzowych, powstaniu i działalnoci Jazz-Klubu Helikon, kształtowaniu się Krakowskiej Szkoły Jazzu, narodzinach jazzowej awangardy i wielu, wielu innych ważnych wydarzeniach. Przybliża sylwetki znanych i podziwianych muzyków, występujšcych dzi na scenach całego wiata, a także owianych legendš nieżyjšcych już wybitnych twórców, takich jak Krzysztof Komeda czy Zbigniew Seifert, zachowanych we wspomnieniach kolegów jazzmanów. To także osobista, niesłychanie wcišgajšca opowieć o miłoci, fascynacjach muzycznych i szaleństwach młodoci.
Wejciówki do odebrania w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay,
ul. Zakopiańska 62, od poniedziałku do pištku w godz. 9.00-17.00.
|