POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
25-08-2022       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Kino na dachu MCK. Naturalnie.
Cykl filmowy towarzyszący wystawie „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”
ZAPRASZA
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków

tel. 12/ 42-42-811
fax. 12/ 42-17-844
http://www.mck.krakow.pl
gajewska@mck.krakow.pl
miejsce:
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków
21.00
BEZPŁATNE
» Film
„Kino na dachu MCK. Naturalnie”. Cykl filmowy towarzyszący wystawie „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”

Kino na dachu MCK to coroczny wakacyjny cykl filmowy, towarzyszący aktualnie prezentowanym w Galerii MCK wystawom. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie natura w związku z prezentacją wystawy „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”.Pokazy odbywają się na naszym tarasie widokowym.

Na pokazy obowiązuje wstęp wolny z wejściówkami. Wejściówki będą dostępne na portalu Eveneaoraz w kasie Galerii MCK na tydzień przed danym pokazem.Harmonogram pokazów:

🙂 🙂 🙂
28 lipca (czwartek), godz. 21.00
„Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców (BreakingBoundries: The Science of our Planet)”,reż. Jon Clay, 2021
David Attenborough i naukowiec JohanRockström opowiadają o kryzysie bioróżnorodności na Ziemi i zastanawiają się, jak mu zaradzić. To historia o najważniejszym odkryciu naukowym naszych czasów – o tym, że ludzkość przez 10 000 lat maksymalnie przesunęła granice zapewniające stabilność życia na Ziemi. Podczas 75 minut filmu poznamy rozwiązania, które możemy i musimy wdrożyć już teraz, jeżeli chcemy chronić mechanizmy utrzymujące życie na naszej planecie.
Film w języku angielskim z napisami w języku polskim.
Wejściówki dostępne od 22 lipca 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-1/) i w kasie Galerii.


🙂 🙂 🙂
4 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Królestwo (Lessaisons)”, 2015, reż. Jacques Perrin / Jacques Cluzaud, Francja/ Niemcy
W pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. „Królestwo” zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl – wcześniej zrealizowane zostały trzy filmy: „Mikrokosmos” (1996), „Makrokosmos” (2001) i „Oceany” (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby – patrząc na świat oczami zwierząt – na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.
Film w polskiej wersji językowej.
Wejściówki dostępne od 28 lipca 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-2/) i w kasie Galerii.


🙂 🙂 🙂
11 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Sól ziemi (Le sel de la terre)”, reż. Juliano Ribeiro Salgado / Wim Wenders, 2015
Sebastiao Salgado przez 40 lat podróżował po świecie dokumentując ludzkość w okresie dramatycznych zmian. Był świadkiem konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. W swoim nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.
Film w języku angielskim z napisami w języku polskim.
Wejściówki dostępne od 4 sierpnia 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-3/) i w kasie Galerii.


🙂 🙂 🙂
18 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Gunda”, 2020, reż. Wiktor Kossakowski, USA / Norwegia
Dokument przedstawia codzienność zwierząt mieszkających na farmie: świni Gundy oraz jej towarzyszy - dwóch krów i jednonogiej kury. „Gunda” jest nakręconym z niespotykaną empatią portretem zwierząt hodowlanych. Wybitny dokumentalista Wiktor Kossakowski, jak sam o sobie mówi: pierwszy wegetarianin ZSRR, postawił kamerę na wysokości oczu swoich bohaterów. Reżyser wybrał powolną obserwację. Zrezygnował z muzyki i koloru, pozostawiając widzowi swobodę interpretacji. Nie sposób jednak po seansie nie pomyśleć o własnym stosunku do hodowli przemysłowej zwierząt i jedzenia mięsa. Kossakowski otwiera perspektywę przekraczającego wszelkie granice międzygatunkowego spotkania.
W filmie nie występują dialogi.
Wejściówki dostępne od 11 sierpnia 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-4/) i w kasie Galerii.


🙂 🙂 🙂
25 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego: wybór”, reż. Włodzimierz Puchalski, 1947-1964
Na wybór składa się sześć filmów: „Na ptasiej wyspie” (1947), „Wykluwanie się i rozwój piskląt” (1948), „Wiosna” (1950), „Instynkt macierzyński ptaków” (1954), „Łabędzie jezioro” (1957) i „Puszcza Białowieska” (1964). Opracowaniem zajął się Tomasz Ogrodowczyk z Leśnego Studia Filmowego, który tak opisał prezentowane filmy „Filmy są piękne, proste w konstrukcji, a ich akcja niespieszna, pozwalająca widzowi przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz, do krajobrazów, których już nie ma. Zdjęcia Włodzimierza Puchalskiego i Janusza Czecza wciąż zachwycają doskonałością i sposobem pokazywania przyrody.”


Filmy w polskiej wersji językowej.

Wejściówki dostępne od 18 sierpnia 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea
(https://app.evenea.pl/event/kino-5/)
i w kasie Galerii.
https://app.evenea.pl/event/kino-5/
Miejsce:
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków
Godz.
21.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury