POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
03-06-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
II Ogólnopolskie Dni Innowacji w Dydaktyce
miejsce:
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
ul. Westerplatte 11, Kraków
» Wydarzenia inne
W dniach 3-5 czerwca 2013 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza do udziału w II Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, organizowanych w ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM”. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie głównej uczelni, przy ul. Westerplatte 11 w Krakowie.

Od kilku lat, w większości europejskich państw, promowane są innowacyjne metody nauczania przedmiotów ścisłych. W Polsce pionierskim projektem mającym na celu unowocześnienie nauczania matematyki, informatyki i przedsiębiorczości w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest realizowany w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, przy współpracy z Uniwersytetem w Helsinkach, projekt „Żyj twórczo. Zostań M@t.e-MANIAKIEM”.

II Ogólnopolskie Dni Innowacji w Dydaktyce stanowić będą podsumowanie dotychczas realizowanych w ramach projektu działań. - Uczestnicy będą mieli okazję poznać zarówno sam projekt i opracowane w nim innowacyjne metody oraz narzędzia dydaktyczne, jak również najnowsze trendy edukacyjne czy możliwości wykorzystania programów grantowych - mówi Ewa Trznadel, kierownik projektu „Żyj twórczo. Zostań M@t.e-MANIAKIEM”.

W ramach konferencji odbędą się wykłady oraz dyskusja panelowa z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów m.in.: z Uniwersytetu Helsińskiego, Programu „Szkoła z Klasą”, Ashoka Polska oraz Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W drugi i trzeci dzień organizatorzy przewidzieli zajęcia interaktywne dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą oraz warsztaty i gry strategiczne dla gimnazjalistów i licealistów.

W ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM” przygotowany został cykl publikacji, który w nowatorski i praktyczny sposób pozwala prowadzić zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z zakresu matematyki, informatyki i przedsiębiorczości. Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatny komplet tych materiałów oraz dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Małopolskie Kuratorium Oświaty, Polska Akademia Nauk, Centrum Edukacji Obywatelskiej, TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Cogito, Wiedza i Życie, Świat Nauki, Perspektywy, Edulandia.pl.

Ogólnopolskie Dni Innowacji w Dydaktyce stanowią część Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2013 organizowanego w dniach od 3 do 7 czerwca 2013 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.malopolska.pl

Zapraszamy do zgłaszania udziału do 29 maja 2013r. pod adresem mailowym: matemaniak@wse.krakow.pl. Udział w II Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce jest BEZPŁATNY.

Szczegółowe informacje i harmonogram konferencji dostępny jest na stronie internetowej www.matemaniak.pl i na profilu Facebook/ Matemaniak.

Projekt „Żyj twórczo. Zostań MATEMANIAKIEM” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 3.3 Poprawa jakości kształcenia; priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
http://wse.krakow.pl/pl/matemaniak/aktualnosci/art,3276,zapraszamy_na_ii_ogolnopolskie_dni_innowacji_w_dydaktyc.html
Miejsce:
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
ul. Westerplatte 11, Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury