POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
KRONIKA
40 TYNIECKIE RECITALE ORGANOWE
« start     08-05-2014

lipiec - sierpień 2014
Opactwo oo Benedyktynów w Tyńcu
 

13 lipca godz. 16.00

DARIUSZ BĄKOWSKI-KOIS- organy
TRIO BAROKOWE „OSTERIA BAROCCA”

Dominika Staszkiewicz - flet traverso

Katarzyna Filipiuk - obój barokowy

Elżbieta Malinowska - klawesyn

w programie: Charles- Marie Widor, Marcel Dupré, Georg Philipp Telemann, Jakob Friedrich Kleinknecht, Jean Langlais, Charles- Marie Widor

DARIUSZ BĄKOWSKI-KOIS – ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w kl. organów prof. Józefa Serafina (2000, dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatem kilku konkursów krajowych i międzynarodowych (m.in. w Cremolino 2001, III nagroda i brązowy medal). Koncertował w Austrii, Brazylii, Francji, Meksyku, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech. Odbył specjalizację w zakresie wykonawstwa francuskiej romantycznej symfoniki organowej (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie), studia podyplomowe kontynuował w Konserwatorium Wiedeńskim. W 1997 ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 2002 doktoryzował się na Wydziale Historycznym UJ, w 2006 uzyskał stopień doktora habilitowanego Akademii Muzycznej w Krakowie, w 2013 otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł profesora sztuk muzycznych. W krakowskiej Akademii Muzycznej pełni obecnie funkcję Prorektora d/s dydaktyki i rozwoju kadry.



TRIO BAROKOWE „OSTERIA BAROCCA”. Współtworzące je członkinie są absolwentkami krakowskiej Akademii Muzycznej. Dominika Staszkiewicz grę na flecie traverso studiowała w kl. dr. hab. Małgorzaty Wojciechowskiej, nadto w ramach programu stypendialnego Erasmus kształciła się w Koninklijk Conservatorium Brussel pod kier. Bartolda Kuijkena i Franka Theunsa. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich. Współpracuje z Capellą Cracoviensis. Gra na kopiach instrumentów z ok. 1745 i ok. 1810 roku. - Katarzyna Pilipiuk umiejętności w zakresie gry na oboju barokowym zdobywała w AM we Wrocławiu i Krakowie pod kier. Marka Niewiedziała i Petera Holtslaga. Obecnie doskonali swe umiejętności pod kier. Franka de Bruine (AM Bydgoszcz) oraz uczestnicząc w licznych kursach. Współpracuje z wieloma zespołami muzyki dawnej, oddaje się także pracy naukowej. - Elżbieta Malinowska odbyła studia klawesynowe pod kier. prof. Elżbiety Stefańskiej oraz organowe w kl. dr. hab. Marcina Szelesta (dyplom z wyróżnieniem). Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, w latach 2009/10 w ramach programu stypendialnego Erasmus studiowała w Johannes Gutenberg Universität Mainz w kl. organów prof. Gerharda Gnanna. W obu swoich specjalnościach współpracowała z wieloma zespołami. W 2011 zdobyła III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów Organowych Jehana Alaina.



27 lipca godz. 16.00

MICHAŁ BIAŁKO - organy

SCHOLA BENEDYKTYNÓW

W programie: Johann Sebastian Bach, Franz Schmidt, Olivier Messiaen



MICHAŁ BIAŁKO - studia organowe ukończył w krakowskiej Akademii Muzycznej w kl. prof. Andrzeja Białko (dyplom z wyróżnieniem); jest także absolwentem Conservatorium van Amsterdam w kl. prof. Pietera van Dijka. Jest laureatem II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Organowego „Mendelssohn-Eben” w Krakowie (2009). Koncertował w Austrii, Holandii, na Litwie, w Portugalii, we Włoszech. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich; w PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie prowadzi klasę organów i improwizacji organowej.



10 sierpnia godz. 16.00

JÓZEF SERAFIN - organy

CHÓR AKADEMICKI „SZUMIĄCY JESION”, Wrocław

CHÓR MIEJSKI „STA ALLEGRO”, Kudowa-Zdrój

ROBERT WAJLER – dyrygent

W programie: Johann Sebastian Bach , Nicolaus Bruhns, Enio Moriccone, Mykoła Łeontowicz, Ariel Ramirez, Michael Haydn, Zoltán Kodály, Dmitrij Bortnianski, Heitor Villa-Lobos, Jehan Ariste Alain



JÓZEF SERAFIN- jako organista kształcił się w krakowskiej PWSM (dyplom z odznaczeniem 1968, kl. prof. B. Rutkowskiego i prof. J. Jargonia oraz w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu (kl. prof. A. Heillera). Jest laureatem pierwszych nagród m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Warszawie (1967) oraz Międzynarodowego Konkursu Organowego w Norymberdze (1972). Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, nadto w Japonii, Kanadzie, Kazachstanie, USA. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie; kierownikiem artystycznym festiwali organowych w Kamieniu Pomorskim i Leżajsku, także międzynarodowego festiwalu młodych organistów „Juniores Priores” w Sejnach.

CHÓRY: „Szumiący Jesion” został założony przez Zofię Krasnodębską - Urbanyi w 1986 roku jako chór akademicki działający przy D.A. Wawrzyny we Wrocławiu. Aktualnie tworzą go dawni członkowie, dyrygentem zespołu jest Katarzyna Krzywniak.

„Sta Allegro” jest chórem miejskim Kudowy-Zdroju, został powołany do życia w 2006 roku przez Przemysława Kuklisa, od 2009 kierownikiem muzycznym i dyrygentem zespołu jest Robert Wajler.



24 sierpnia godz. 16.00

STEPHEN HICKS - organy

W programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Francisco Correa De Arauxo , William Herscheljohann Sebastian Bach, Sigfrid Karg-Elert, Joseph Bonnet, Guy Weitz, Alfred Hollins, Enjott Schneider

STEPHEN HICKS – ur. 1949, działalność koncertową rozpoczął w wieku 15 lat od wykonania Koncertu fortepianowego a-moll R. Schumanna z Angielską Orkiestrą Kameralną prowadzoną przez B. Brittena. Studiował w Royal College of Music i Trinity College w Londynie, w Paryżu kształcił się u takich pedagogów, jak Nadia Boulanger, Marcel Dupré, A. Marchal (organy), R. Casadesus (fortepian), R. Pujana (klawesyn). Mając 21 lat jako najmłodszy organista wystąpił w Promenade Concerts w Royal Albert Hall; koncertował w 16 krajach europejskich oraz w USA. Dokonał nagrań dla EMI, RCA International, Riverside, Eurodice. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki francuskiej i angielskiej. Od 1983 mieszka w Norwegii.



Bilety w cenie 15 i 10 zł do nabycia przed koncertami.
Rezerwacja pod numerami tel. 12 6563670, 12 6564441, 12 6561890


Organizator:
Dom Kultury „Podgórze”
Ul. Sokolska 13
30-510 Kraków
Tel. 12-656-36-70, 12-656-18-90
www.dkpodgorze.krakow.pl
podgorze@dkpodgorze.krakow.pl
 
www.dkpodgorze.krakow.pl/40-tynieckie-recitale-organowe.html

Miejsce:
Opactwo oo Benedyktynów w Tyńcu
 
Godz.
16.00


PATRONAT:




ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 
 
Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy
 
29. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne LNE & spa
 
Wywiad z aktorem Sławomirem Hollandem
 
40 Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego
 
Koncert zespołu SETARETH
 
Koncert Charytatywny dla Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy
 
BAL ZIMOWY
 
Wokół promocji, rzekomo "pierwszego polskiego podręcznika do ekonomii kultury"
 
Turcja bohaterem najnowszego numeru "Herito"
 
Uroczysty Koncert Noworoczny
 
Tydzień Polarny
 
Międzynarodowy Festiwal Tańca Lindy Hop – Dragon Swing 2013



 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją